K126
KATEDRA
EKONOMIKY A ŘÍZENÍ VE STAVEBNICTVÍ

K126
KATEDRA
EKONOMIKY A ŘÍZENÍ VE STAVEBNICTVÍ

Exkurze studentů na stavbě distribučního centra v Kojetíně u Kroměříže

Dne 3. 5. 2022 se uskutečnila exkurze studentů našeho oboru na akci Distribuční centrum v Kojetíně u Kroměříže.

Na brownfieldu po bývalém cukrovaru u Kojetína se buduje robotické centrum pro e-commerce.

Zakonzervovaná plocha někdejšího cukrovaru u Kojetína na Přerovsku se dočkala revitalizace na moderní robotické centrum. 

Zónu připravila skupina Accolade, která je také investorem a vlastníkem průmyslového parku a společně s firmou Panattoni realizují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu a cílí na budoucí nájemce z ČR i zahraničí. 

První plnohodnotně vícepatrová logistická budova v ČR s půdorysnou plochou 52 000 m2 roste na místě bývalých kalových polí. 

Areál má ideální polohu s přímým napojením na dálnici D1 mimo rezidenční zástavbu a od města je oddělen lihovarem, vlakovým nádražím a solární elektrárnou. 

Projekt v hodnotě přesahující tři miliardy korun má v maximálním provozu ve špičce nabídnout až 2 000 pracovních míst a má být dokončen do závěru roku 2022.

Raketová expanze e-commerce – odpověď „retailu“ na pandemii – nadále zvyšuje poptávku po průmyslových a skladových nemovitostech v celé Evropě, přičemž v roce 2021 bylo v tomto sektoru dosaženo nových rekordů jak v oblasti investic, tak i pronájmu.

Do průmyslových a skladových nemovitostí bylo podle statistik poradenské společnosti Savills loni v Evropě investováno přibližně 62 miliard eur, což představuje 79% nárůst oproti průměru za předchozích pět let. 

Na realizaci exkurze se podíleli doc. Ing. Dana Měšťanová, CSc. a Ing. Martin Čásenský, CSc.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: