Úspěšná reprezentace našich studentů v soutěži společnosti DELOITTE

Dne 20. dubna 2022 se naši studenti z oboru “P – Projektový management a inženýring” zúčastnili soutěže pořádané nadnárodní poradenskou společností DELOITTE v Praze. Ta byla určena pro studenty ekonomického/finančního zaměření. Kromě jiných škol zde byli například studenti z Vysoké školy ekonomické nebo z Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy považovaných za přední ekonomická učiliště.

Její součástí byl Financial Workshop. Na začátku dne soutěžící byli zařazeni do týmů. Postupně se seznámili s pracovníky z oblastí Corporate Finance, Valuation & Financial Modeling, Real Estate a Merge&Aquisitions Transaction Services, kteří jim poskytli základní školení. Každý tým vypracoval případovou studii týkající se záležitostí fúzí a akvizic prodávaných a kupovaných společností.  Zde naši zástupci prokázali své znalosti z předmětu financování. Byli na úplně stejné úrovni jako ostatní soutěžící z ekonomických škol s větší specializací na takové finanční operace.

V další části studenti museli provést ocenění Real Estate projektu. Jednalo se o velký průmyslový sklad včetně pozemku. Tady byli naši zástupci v jasné převaze. Takže opět se prokázala kvalitní výuka v předmětu oceňování.

Pracovníci společnosti DELOITTE na závěr vybrali vítězný tým, jehož členkou byla i naše studentka Karolína Petrová.

Dalšími úspěšnými reprezentanty fakulty byli –  Jakub Moravec, Filip Pavka Jan Pekárek

Podle vyjádření organizátorů všichni naši zástupci zanechali velice dobrý dojem a všem byla nabídnuta možnost zaměstnání v této společnosti.