3. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE „LIGA ROZPOČTÁŘŮ“

Dne 25.1.2023 proběhla na půdě Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví, Fakulty stavební, ČVUT v Praze soutěž týkající se rozpočtování pozemních staveb pro střední průmyslové a odborné školy. Tato soutěž byla vyhlášena společností ÚRS CZ a.s. ve spolupráci s Katedrou ekonomiky a řízení ve stavebnictví.

Hlavním cílem soutěže bylo podpořit střední a odborné školy, resp. studenty a studentky, v rozvoji praktických zkušeností s rozpočtováním. Soutěž byla určena pro studenty 4. ročníků středních odborných a středních průmyslových škol z celé České republiky. Z každé školy byli vybráni dva až tři studenti, kteří se zúčastnili soutěže „Liga rozpočtářů“. Zadání bylo připraveno a vyhodnoceno vysokoškolskými pedagogy.

Letošního 3.ročníku se zúčastnilo 13 středních odborných a průmyslových stavebních škol. Pro pedagogy ze středních odborných a středních průmyslových škol byl během soutěže připraven cyklus odborných přednášek od partnerů soutěže o aktuálních trendech a technologiích ve stavebnictví. Po soutěži byla připravena prohlídka Fakulty stavební.

V současné době je znalost rozpočtování a přípravy staveb nejvíce poptávanou specializací techniků ve stavebnictví.

Umístění:

PořadíJméno studentaŠkola
1.Václav JelínekSPŠ stavební Havlíčkův Brod
2.Lukáš MílStřední průmyslová škola a Vyšší odborná škola stavební arch. Jana Letzla
3.Pavel PospíchalSPŠ stavební Havlíčkův Brod
4.Jiří NovákStřední průmyslová škola stavební, Ostrava