4. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE „LIGA ROZPOČTÁŘŮ“

Dne 24.1.2024 proběhla na půdě Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví, Fakulty stavební, ČVUT v Praze soutěž týkající se rozpočtování pozemních staveb pro střední průmyslové a odborné školy. Tato soutěž byla vyhlášena společností ÚRS CZ a.s. ve spolupráci s Katedrou ekonomiky a řízení ve stavebnictví.

Hlavním cílem soutěže bylo podpořit střední a odborné školy, resp. studenty a studentky, v rozvoji praktických zkušeností s rozpočtováním. Soutěž byla určena pro studenty 4. ročníků středních odborných a středních průmyslových škol z celé České republiky. Z každé školy byli vybráni dva až tři studenti, kteří se zúčastnili soutěže „Liga rozpočtářů“. Zadání bylo připraveno a vyhodnoceno vysokoškolskými pedagogy.

Letošního 4.ročníku se zúčastnilo 13 středních odborných a průmyslových stavebních škol.

Pro pedagogy ze středních odborných a středních průmyslových škol byl během soutěže připraven cyklus odborných přednášek od partnerů soutěže o aktuálních trendech a technologiích ve stavebnictví. Po soutěži byla připravena prohlídka Fakulty stavební. V současné době je znalost rozpočtování a přípravy staveb nejvíce poptávanou specializací techniků ve stavebnictví.

UMÍSTĚNÍ STŘEDNÍCH ODBORNÝCH A PRŮMYSLOVÝCH STAVEBNÍCH ŠKOL

1.SPŠ stavební Opava
2.SPŠ stavební, Havířov
3.SPŠ stavební Hradec Králové
4.SPŠ stavební ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod
5.Střední průmyslová škola stavební, Ostrava
6.PSŠ Letohrad
7.SPŠ stavební Plzeň
8.SPŠ a VOŠ Příbram
9.SPŠ stavební Náchod
10.SOŠ a SOU stavební Kolín
11.VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Děčín, p.o.
12.Střední škola řemesel, Šumperk