Zde se nacházíte: Home > Aktivity katedry > Soutěže studentů > Liga rozpočtářů 2020

Liga rozpočtářů 2020

Dne 29.1.2020 poprvé proběhla na půdě Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví, Fakulty stavební, ČVUT v Praze soutěž týkající se rozpočtování pozemních staveb pro střední průmyslové a odborné školy. Tato soutěž byla vyhlášena společností ÚRS CZ a.s. ve spolupráci s Katedrou ekonomiky a řízení ve stavebnictví.

Hlavním cílem soutěže bylo podpořit střední a odborné školy, resp. studenty a studentky, v rozvoji praktických zkušeností s rozpočtováním. Soutěž byla určena pro studenty 4. ročníků středních odborných a středních průmyslových škol z celé České republiky. Z každé školy byli vybráni dva studenti, kteří se zúčastnili soutěže „Liga rozpočtářů“. Zadání bylo připraveno a vyhodnoceno vysokoškolskými pedagogy.

Letošního 1.ročníku se zúčastnilo 10 středních odborných a průmyslových stavebních škol.

Pro pedagogy ze středních odborných a středních průmyslových škol byl během soutěže připraven cyklus odborných přednášek od partnerů soutěže o aktuálních trendech a technologiích ve stavebnictví. Po soutěži byla připravená prohlídka Fakulty stavební.

V současné době je znalost rozpočtování a přípravy staveb jednou z nejvíce poptávaných specializací techniků ve stavebnictví.

Zde naleznete tiskovou zprávu