Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum > Patenty a užitné vzory > Jednoosý smykový přístroj (UST)

Jednoosý smykový přístroj (UST)

Jednoosý smykový přístroj (UST) je zkušební zařízení, jehož vynálezcem je člen naší katedry Ing. Josef Žák, Ph.D. ve spolupráci s dalšími dvěma kolegy Dr. James Signore – UC Berkeley a John Harvey – UC Davis. Toto zařízení se v posledních měsících podařilo dodat do pracovišť v Kanadě, Jihoafrické republice a Číně. Výroba zařízení je zajišťována v České republice a zařízení bylo letecky, nebo lodí vždy dodáno do jednotlivých pracovišť. Současně byla v posledních měsících uzavřena exkluzivní licenční smlouva se zástupcem na Čínském trhu. Zařízení je patentováno v ČR, v následujících měsících se očekává zápis patentů v USA a Číně. Další patentová řízení jsou v procesu pro EU, Kanadu, Saudskou Arábii a Austrálii.

V případě zájmu o bližší informace pište na: josef.zak@fsv.cvut.cz