Zde se nacházíte: Home > Aktivity katedry > Spolupráce se zahraničím > Associated Schools of Construction (ASC)

Co to je ASC?

Associated Schools of Construction (ASC) je profesionální asociace vyučujících ve stavebnictví a předních pracovníků ze stavebních podniků a institucí, kteří společně spolupracují v oblasti další rozvoje a pokroku ve výuce stavebních odborníků. Podporuje sdílení myšlenek a znalostí, inspiruje, provádí a podporuje vynikající výsledky ve školních osnovách, výuce, výzkumu a službách. ASC je rozdělena do 7 regionů z USA (Severovýchod, Jihovýchod, Oblast Velkých jezer, Sever střed, Jih střed, Skalisté hory a Západ) a do jednoho mezinárodního mimo USA – Region 8 a jeden je pro pracovníky ze stavební praxe.

Ve zmíněném regionu 8 jsou členy školy z Velké Británie a Irska. Naše fakulta je tak jediným zástupcem z kontinentální Evropy.

Členství v ASC, stejně jako oblasti stavebního řízení, je silně interdisciplinární. Členové přicházejí z takových oborů, jako je architektura, management, technologie atd. Členské university nabízejí 143 čtyřletých a 9 dvouletých studijních programů jen v oboru stavební management.